Znaczenie energetyki konwencjonalnej w kontekście ryzyk zewnętrznych. Pod tym właśnie tytułem odbyły się 26 października 2022 r. w bełchatowskim MCK-U warsztaty zorganizowane przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny sp. z o.o. oraz PGE GiEK S.A.

Było to kolejne z serii spotkań w ramach projektu „Transformacja a rozwój gospodarczy regionu”. Tym razem warsztaty poprowadzili specjaliści z Design Thinking Institute Panie Agata Miryn-Sienkiewicz oraz Alicja Wianecka.

Alicja Wianecka

Warto zwrócić uwagę, że na warsztaty stawiło się kilkadziesiąt osób a sam sposób prowadzenia niejako przypominał podobny warsztat który w niedalekiej przyszłości w tym samym miejscu organizowała Łódzka Agencja Rozwoju Przemysłu.

Tematyką przewodnią spotkania była transformacja a celem poszukiwanie potrzeb, inspiracji i wypracowaniu koncepcji i wniosków i kierunków rozwojowych, kluczowych dla transformacji podregionów piotrkowskiego i sieradzkiego jak również dla całego województwa łódzkiego.

Uczestnicy warsztatu aktywnie uczestniczyli w zadaniach i chyba każdy wyszedł ze spotkania bogatszy w ciekawe doświadczenie jak również z poczuciem zadowolenia i nadzieją na aktywniejsze zaangażowanie interesariuszy procesu transformacji w regionie.

fot. własne

więcej :https://www.ppt.belchatow.pl/oferta/transformacja-regionu/